דף בית תזונה בריאה להיות חטובה כבת הים
להיות חטובה כבת הים

מזה מאות שנים שאצות הים משמשות לא רק למאכל, אלא גם למטרות מרפא. בסין וביפן האצה משמשת כחלק מהתזונה הבריאה ביומיום כבר מהמאה ה-8, והמתכונים הראשונים להכנת האצות הגיעו למחוזותינו משם. ככל הנראה, בערך באותה התקופה החלו לצרוך אותה גם באזורי מישור החוף של צרפת, אירלנד, סקוטלנד ונורבגיה. גם כיום, כאשר האנושות שואפת להעלות את רמת החיים באמצעות תזונה בריאה, מוצרים המבוססים על אצות הים זוכים לפופולאריות רבה ביותר!

תמציות מהאצות, האצות עצמן ומרכיביהן הינם בעלי תכונות אנטי-דלקתיות, מחזקים את המערכת החיסונית ומערכת הלב וכלי הדם ומונעים התפתחות של גידולים.

עובדה מעניינת היא שלאצות אין שורשים. את כל הדרש להן הן סופגות מסביבתן, כלומר, ממי הים. אך גם לאחר שהן מוצאות מסביבתן הטבעית האצות אינן מתות, מכיוון שקיים בהן מנגנון הגנה נגד התייבשות הנתמך על ידי החומצה האלגינית. לאצות יש יכולת מדהימה לשמור על לחותן. כמות החומצה האלגינית באצות נעה בין 13-54%, תלוי בסוג האצה, במקום הצמיחה, במהירות זרימת המים ובעוצמת התאורה. את הרמות הגבוהות ביותר של אלגינטים באצות שצומחות במזרח הרחוק ניתן למצוא בחודשים אוגוסט-ספטמבר, ובאצות שצומחות בצפון – באביב ובסתיו.

מחקרים שנערכו ביפן, ברוסיה ובנורווגיה הוכיחו כי מלחי החומצה האלגינית - אלגינט האשלגן, אלגינט הנתרן, אלגינט המגנזיום וסידן אלגינט – הם בעלי תכונות ייחודיות המאפשרות להם לספוג אלמנטים של מתכות כבדות ורדיונוקלידים. הניסויים הראו ספיגה של חלקיקים גרעיניים ברמה של 90%!

במרכיבים השונים של אצות הים נעשה שימוש נרחב בתעשיות המזון והקוסמטיקה. את האצות מלקטים מקרקעית הים, מקפיאים, ולאחר מכן טוחנים ומייבשים בטכנולוגיה מיוחדת. באופן זה מקבלים אבקה המוכנה לשימוש לצרכים שונים.

הרפואה עושה שימוש בתכונות עוצרות הדימומים ושומרות הלחות של החומצות האלגיניות. מרכיבים מסוימים של אצות משמשים בתעשיית הרוקחות, המניטול, למשל, נכלל כאחד מהרכיבים בתרופות משתנות.

בתעשיית הקוסמטיקה משתמשים באצות לטיפולים שונים, כגון עיטוף. תמציות האצות או מרכיביהן מהווים את הבסיס לקרמים, סרומים ומסיכות לעור הפנים והגוף. מוצרים קוסמטיים מהסוג הזה הינם היפואלרגיים, משפרים את חסינות העור ומזינים אותו.